Právě čtu

20. února 2017 v 11:55

Jak jste již jistě poznali, tak jsem velký milovník knih. A co by to bylo za milovníka knih, který by se nepodělil o své momentálně rozečtené knihy?
Mojí první rozečtenou knihou je třetí díl triolgie Hotel v Paříži. Jedná se o trilogii obohacenou rouškou tajemstvím s erotickým nádech.
Chápu, že každého toto dílko nezaujme. Ale já jsem si řekla, že když už mám přečtené oba dva první díly, tak by bylo škoda nepřečíst si i ten třetí, kde konečně hlavní hrdinka rozlouskne veškerá tajemství, která ji doprovází od prvního dílu.
Předem upozorňuji, že pokud tuto trilogii vygooglíte, tak moc velké ohlasy nečekejte, jelikož většina lidí ji dosti kritizují. Nejvíce ji přirovnávají jako špatnou kopii k padesáti odstínů, a také o ní tvrdí, že je moc zdlouhavá a nudná. No, ne každý zvládne přečíst 600 stran prvního dílu. Ale když se do toho začtete, tak to přečtete během dvou dnů. Neboť mi přišlo, že kniha je velice poutavě napsaná a když už se přenesete přes veškerá erotická témata, tak to začne pěkně gradovat.
Ale abych zde nemluvila z patra, tak Vám stručně vylíčím o čem příběh pojednává.

Annabella (nebo také Elle) mladá studentka žurnalistiky si musí najít nějakou dobře placenou práci, aby zaplatila své nemocné matce léčení rakoviny. Nakonec se nechá ukecat svojí kamarádkou a přijímá práci tzv. hotelky, jejichž náplní práce je dělat společnost bohatým mužům ve vyšších kruzích společnosti a někdy také dochází k sexu. Během její práce ji anonymně začnou chodit lístečky s erotickým podtextem. Elle je to záhadou a nejraději by zjistila, kdo je onen neznámý pisatel.
Při své práci narazí na velice vlivného a bohatého muže Davida, který vlastní vysílací televizní kanál. Aniž by byl jejím klientem, je Elle okouzlený a po několika schůzkách jí požádá o ruku. Elle si sice není jistá, zdali pak si ho má vzít, ale nakonec souhlasí. David samozřejmě netuší, jakou práci Elle vykonává a ona se to snaží ututlat.
I když je David velice hezký muž, tak Elle daleko více přitahuje jeho bratr Louis, který je mimochodem onen anonymní pisatel dopisů. Louis začne Elle přes dopisy zvát do hotelu, kde jí činí uspokojení její sexuální touhy. Ovšem nikdy se jí v přímém světle neukáže.
Poté co David nabídne Elle místo v jeho televizní stanici, začíná se Ellin život komplikovat. Začíná zjišťovat minulost obou bratrů, a také si není úplně jistá, jestli si Davida chce doopravdy vzít.
V den svatby, kdy Annabellina matka umírá, uteče Elle od Davida a setkává se s Louisem, se kterým stráví celý rok v jednom hotelovém pokoji. Tak končí první díl této trilogie.
Další dva díly zde rozebírat nebudu, neboť třetí momentálně čtu. A za druhé: na to abyste si udělali obrázek úplně postačí nastínění obsahu prvního dílu.
PS: Obsahy mi nikdo moc nešly, tak mne prosím omluvte.


Druhou knihu, kterou mám momentálně rozečtenou, snad ani nemusím popisovat. Neboť Chrám Matky Boží od Victora Huga, zná snad každý. A kdo ne, tak má mezery ve vzdělání, jelikož tuto klasiku by každý měl znát.
Od Victora Hugo jsem již četla Bídníky a od té doby tohoto francouzkého spisovatele mám ráda. Sice jeho knihy v určitých pasážích nudí, ale když je přeskočíte, tak ten děj stojí za to.
Jelikož jsem teprve v půlce knihy, tak u této knihy nebudu psát obsah. Pokud Vás zajímá, tak si ho můžete vygooglit, jelikož věřím, že obsah této knihy určitě na netu najdete, neboť většinou bývá jako povinná četba. A vzhledem k tomu, že je to docela bichle, tak bych řekla, že mnozí studentíci to nečtou, což je docela škoda. Jelikož ty bichle většinou bývají daleko lepší na pochopení, než hubeňoučké knížečky. Jediné nevýhody velkých bichlí jsou ty, že se blbě nosí v kabelce. A za druhé mají někdy nudné pasáže.
Což o to nudné pasáže se přeskočí, ale co dělat, když se kniha nevejde do batohu. To je potom mé dilema.
A jak to děláte vy?, když se Vám kniha nevejde do kabelky, či batohu a víte, že bude příhodná chvíle ji vytáhnout, tudíž je škoda ji nechat doma.
Já většinou nechávám knihu doma, když se mi nevejde do batohu. A pak toho záměrně lituji, že nemám o přestávkách, co dělat. A nebo si v knihovně půjčuji tenčí knihy, které se mi do to batohu zaručeně vejdou. Ale někdy to hold neklapne, no.
Naštěstí teďka mi štěstí přálo a zrovna, když jsem si vypůjčila tlustné knihy, tak mám zrovna prázdniny. Tedy je nemusím násilím zpáct do batohu.

Joo, ale aby to nevypadalo, že celé prázdniny budu číst, tak Vám stručně vylíčím moje plány. Nejvíce to vystihuje tento obrázek.
Myslím, že k tomu není, co dodávat.
Ať už prázdniny máte nebo Vás teprve čekají, tak si je užijte ve velkém stylu. Já si je rozhodně užiji. Ať už s knihou v ruce, anebo s nějakým dobrým jídlem a pitím.
Mějte se famfárově a brzy naslyšenou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.