Na téma rezervace

17. března 2017 v 18:37
Někdy užitečná věc a jindy mne dokáže pěkně vytočit. Kord když jsem druhá v pořadí, aneb milé překvapení, když daná věc či místo už je rezervované. Upsss.

Poslední dobou se dost často setkávám s rezervací.
Ovšem v takovém tom případě, kdy jsem druhá v pořadí, což mne někdy docela dost namíchne. (Hlavně teda v knihovně, ale to vysvětlím níže.)

Co mne ovšem překvapilo, je to, že i u některých památek je rezervace nutná. Coby student cestovního ruchu bych tohle asi měla vědět, ale zatím jsem se s tím ještě nesetkala, až teprve nyní. A hnedka přiznávám, že je mi to proti srsti, jelikož něco si dopředu naplánovat je někdy docela oříšek. Sice teď si říkám, že na to čas bude, ale co když se něco zvrtne a pak nebude čas danou památku navštívit. A kord když máte na danou památku voucher a platnost je jen jeden rok, viz fotka nahoře.
Voucher na vilu Tugendhat jsme se sestrou dostali k Vánocům a já z toho byla úplně paf, jelikož do vily jsem se chtěla hrozně moc podívat. Hlavně tedy po přečtení knihy Skleněný pokoj od Simona Mawyera, vřele doporučuji k přečtení.
Jenže jsem se nějak nemohla dokopat k tomu, abych zarezervovala nějaké datum naší prohlídky. Nakonec jsem se přeci jen rozhoupala tam napsat a bum. První kámen úrazu přišel, když mi odepsali, že do května už je prohlídka vily obsazená. Tím pádem padl náš plán jet tam v květnu. Holt, kdo dřív přijde, ten dřív mele.
Ponaučení pro Ven na příště: Neodkládej něco zarezervovat!!!
Po této nevydařené rezervaci jsem nakonec vybrala datum v září, ale jak už jsem psala na začátku, bylo mi to proti srsti, jelikož je to za hodně dlouho. Bůhví, jestli na to budu mít čas a hlavně se obávám, že mi do toho vleze školní praxe. Tak se musím jen modlit, aby se tak nestalo, neboť by nám ty vouchery pak propadly. A to bych asi nemálo brečela. No, uvidíme, jak se to semele.

A teď už k té již zmiňované knihovně.
Předem říkám, že do knihovny chodím velice ráda, jelikož kdybych si měla každou knihu koupit, tak bych byla na mizině a možná i v dluzích. A navíc bych ty knihy neměla ani kam dávat, takže jsem opravdu ráda, že v mé blízkosti je taková větší knihovna.
Bohužel se mi dost často stává, že přijdu k polici s knihami a daná kniha se v polici nenachází, neboť je rezervovaná. Při mém štěstí rezervovaná nejméně dvěmi osobami. Většinou se to týká knih nových a momentálně nejčtenějších, a nebo také knih, které náleží k povinné četbě. Proto je lepší číst povinnou četbu raději půl roku dopředu.
Přiznávám, že jsem velice líná si knihy rezervovat, takže raději čekám, až se daná kniha v polici objeví. No, a pak někdy čekám půl roku, proto je lepší si ji raději zarezervovat. Opět jedno malé připomenutí pro mne: Rezervuj vše.

Pokud bych se ještě měla zamyslet, kde všude je lepší danou věc rezervovat, tak by mne napadlo kino. Ale to pouze v případě premiéry, jelikož když jdete po premiéře, tak se vám může stát, že se ocitnete v kině v pěti lidech. Joo, minule když jsem byla v kině a to bylo v Brně, tak se tam celkem sešlo osm lidí. Sice to má nějaký pozitiva, jako například, že si můžete sednout, kam chcete, ale pro kino to asi moc pozitivní nebude, že?


A teď něco k událostem tohoto týdne.
No, nemůžu si pomoci, ale tento týden jsem hrozně unavená. Nevím, jestli to je poté mé nemoci, anebo jestli na mne leze jarní únava. Možná obojí dohromady.
Dále jsem se nechtěně střetávala s doktory. Jednou jsem šla doprovodit kamarádku do nemocnice, neboť se pohmoždila při hře a druhý den na to odvezla mého bratra sanitka. Raději nebudu psát, co dělal, jelikož to byla taková ptákovina. Naštěstí nyní už je v pořádku a to je to hlavní.
Co se týče školy, tak skoro každý den nějaký testík či písemka. No, z toho už mi taky docela hrabe.
A teď novinka tohoto týdne, která mne velice ovlivnila a hlavně nedá mi spát. Moje sestra si našla přítele a to bez prdele. Když mi to oznámila, tak jsem jí to nechtěla věřit. Ovšem záhy se ukázalo, že skutečně někoho má, zacož jsem ráda, protože vidím, že jí to činí šťastnou.
No, milá sestro, i když na sebe nemáme tolik času, tak ti to strašně přeji. S láskou Ven.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.