Nemoc a jak se k ní stavím

10. března 2017 v 11:56
Jednoduše mne irituje, když jsem nemocná a musím ležet v posteli. Zatímco když jsem zdravá, tak bych v té posteli strávila klidně celý den.

Už jako malej špunt mne nebavilo ležet v posteli v době nemoci. Naštěstí se mne chřipky a angíny vyhýbaly velkým obloukem, což se také projevovalo v docházce školy. Nebo-li zkráceně jsem měla málo zameškaných hodin, načež jsem si zvykla, že jsem ve škole pečená vařená.
A když jsem tam občas chyběla, tak jsem z toho měla docela schízu, že tam nejsem.
Prostě a jednoduše jsem se, tak nějak stala závislá na školu, což mnozí lidé komentují slovy, že jsem magor. No, nevymlouvám jim to, abych tak nějak pravdu řekla.
Ovšem co mne na nemoci nejvíce nebaví, je dopisování sešitů.
Na základce se to ještě dalo, ale co teprve na střední, kde už je toho učiva daleko víc. To je potom hardcore.
A co teprve takové dopisování písemek a testů?!
No, to je teda velký oříšek, neboť domluvit se s některými učiteli na datumu je fakt někdy na palici. A to kord, když někteří učitelé preferují napsání testů až po půl roce. Fakt fandím téhle logice.
Ale proč o tomhle vůbec píšu?
No, protože po dlouhé době jsem opět marod. To Vám asi jistě došlo.
A opět to začalo úplně nevinně.
Jako pokaždé v tomhle proměnlivé počasí mne začalo bolet v krku. Velkou zásluhu na tomhle má můj chronický nosohltan, tedy velké dík Ti.
A poté už to se mnou jelo z kopce. I když moje tělo neustále signalizovala, že je něco špatně, tak já stejně šla do školy. To víte, přece nezůstanu doma, když jsem ten závislák na školu.
No, a ve středu po druhé vyučovací hodině už jsem věděla, jakou velkou chybu jsem udělala. Nadávala jsem si, že jsem měla zůstat doma a volala mámě, ať pro mne dojede do školy.
Paradoxem je, že den předtím jsem si z toho dělala srandu, že zůstanu doma. A mé prosby byly vyslyšeny, proto pozor na to, co si přejete.
A dnes už jsem třetí den doma a docela se i divím, že jsem konečně vylezla z postele, ve které už mne to vůbec nebavilo. Dokonce jsem si umyla i vlasy, což už je krok vpřed k lepším zítřkům, jelikož celé dva dny jsem vypadala jako strašidlo.
No, nebudu Vás tady zatěžovat tím, jak se nudím a jak už mám dopsaný všechny sešity. To mi přijde zbytečné.
Navíc tento článek má za úkol vypsat se ze všech těch blbostí, které mi momentálně komplikují život. Takže se jedná o takový slovní průjem.
Tedy věřím, že se máte lépe a nesmrkáte do kapesníků každou minutu, nebo snad dokonce nemáte záchvaty kašle, tak jako já. A buďte rádi, že můžete chodit do školy, jelikož já bych tam šla hned, než abych byla nemocná. Joo, zní to divně, ale je to tak.
A nejsmutnější na tom je, že jsem si nestihla skočit do knihovny pro nějaké knížky, tudíž nemůžu pokračovat v mojí knižní výzvě. Jau, to zabolí. Teda aspoň mne joo.
Takže se musím, co nejrychleji dát do kupy, abych v ní mohla pokračovat. Držte mi palce, ať to přes víkend vyležím.
Čauky mňauky Vaše nemocná Ven. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Belluška Belluška | Web | 11. března 2017 v 17:16 | Reagovat

Mě se taky veškeré nemoci vyhýbali obloukem.. Já jsem se snažila být co nejvíce ve škole, jak říkáš kvůli zameškání(dopisování sešitů), ale hlavně kvůli absenci.. Nevím jestli to taky tak máte, ale já když jsem byla na střední tak jsem mohla chybět jen minimálně. Počítali se pak zameškané hodiny, a pokud jsi překročila, tak jsi měla lidově řečeno průser jak sviňa. :D No škola je naštěstí už zamnou a já ti přeji hodně štěstí :) Jak s uzdravením, tak i se školou.

Jinak jsem tu dneska poprvé a moc se mi tu líbí :D

2 Ven Ven | 11. března 2017 v 19:07 | Reagovat

[1]: Děkuji Ti za krásný komentář, jsem ráda, že se Ti tu líbí :) .
Ano, také to tak máme, když překročíme 30% zameškaných hodin v předmětě, tak děláme komisionální zkoušku, nebo-li přezkoušení zdaného předmětu. Proto je lepší do té školy chodit, než pak se učit všechno najednou.
A nejhorší je, když ty hodiny odpadají, to pak člověk jednou chybí a naskáčou mu procenta, jak prase. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.