Takový ty dny

18. března 2017 v 16:56
když prší a ty sedíš doma sama.
Jen s čajem a pak si uvědomíš, že Ti chybí kočka, která by seděla na tvojem klíně a zahřívala tě.
Normálně kočky nemusíš, ale teď bys jí ráda uvítala, protože pes do domu nesmí a tobě chybí heboučký kožíšek, který bys mohla hladit.
Kapky deště bubnují na tvoje okno, což v tobě vyvolává pocit samoty. Ale na to už seš zvyklá, takže si z toho nic neděláš. Ba právě naopak jsi ráda, že jsi sama, neboť déšť miluješ.
A jak jinak si ho vychutnat, než v posteli s dobrou knížkou.
Ovšem to bys nejprve musela zajít do knihovny, kde by sis nějakou knihu půjčila. Ale ty ses tento týden knihovně vyhýbala. Raději si běžela na autobus, abys byla brzy doma, než abys obětovala čas a zůstala ve městě trochu déle a zároveň přijela domů později.
A nyní toho lituješ, protože nemáš, co dělat.
Na stole rozházené papíry, které si připravuješ k pondělní písemce z dějin kultury. Máš se naučit 80 památek z Evropy, což tě mučí a činí Ti radost zároveň. Však ty se to našrotíš, protože jsi šprtka a stejně nemáš, co dělat.
Většinu svých seriálů už máš dokoukané, takže musíš čekat na další díly. Tím pádem tvůj další plán padl.
Mohla bys jít ven a vyzkoušet ten úžasný deštník, co jsi dostala k Vánocům. Vždyť přeci brouzdání kalužemi a dopadající kapky na tvoje tváře miluješ, ale matka Ti řekne, co bys venku dělala a tvá radost opadne.
Přeci jen psa vzít ven nemůžeš, jelikož prší a on by měl mokrý kožich a nikdo jiný s tebou ven nepůjde.
Kapky deště tančíci na okně Tě vytrhnou z přemýšlení. Málem jsi zapomněla, že vlastně prší a ty jen koukáš na ty kapky, které dopadají na tvoje okno.
V angličtině jste se o předpovědi počasí na víkend bavili a jakmile jsi uslyšela slovo rain, byla jsi šťastná. Jen učitelka řekla, že déšť nesnáší, naježily se Ti všechny chloupky na těle. Jak někdo nemůže nemít rád déšť, kladla sis za otázku.
No, většina lidí déšť nemusí, protože je nutí zůstat doma, což je momentálně tvůj případ.
A tak si říkáš, jestli vlastně ten déšť vůbec miluješ. Ale pak si uvědomíš, že bys stějně zůstala doma, i kdyby nepršelo. Takže tebe déšť moc neovlivňuje, tudíž svou lásku k dešti nezapřeš.
Akorát Ti projede myslí myšlenka, že v příštím životě si pořídíš kočku, nebo vezmeš psa do domu, dále si pořídíš velkou knihovnu s hromadou knih a nakonec si najdeš někoho, s kým budeš moci brouzdat v dešti. A pak Ti padnou víčka a z kapek deště se stane nádherná ukolébavka, která Tě uspí. Tak spi sladce.

Ach, jak já miluji ty gify dešťových kapek a k nim přidávám malý slovní průjem, který pro Vás sepsala Ven.
Občas mne tyto stavy počasí nabádají k napsání povídky, ale na to jsem až moc líná, zabývat se nějakým složitým a propleteným dějem. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenča Lenča | Web | 21. března 2017 v 22:31 | Reagovat

Pěkný článek :-)

2 Eva Eva | Web | 22. března 2017 v 12:58 | Reagovat

Déšť mi nevadí, ale nemám ráda, když musím v ruce tahat deštník :D
Mám raději krásný, slunečný jarní den, kdy všechno rozkvétá a voní :-)

3 Ven Ven | 22. března 2017 v 17:41 | Reagovat

[1]: Děkuji :).

[2]: Joo, deštník je někdy otravná věc :D . Kord když ho člověk veze autobusem. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.