Jak jsem pekla cupcakes

14. dubna 2017 v 19:44
Moje první cupcakes.

Asi před týdnem jsme se s Ma.Kr. domluvili, že si ve čtvrtek zahrajeme tenis.
Jelikož už se jednou stalo, že jsme náš tenis cup museli odložit, tak jsem se na něj nehorázně těšila. Tudíž mne docela naštvalo, že včera pršelo a náš tenis cup byl opět odložen na dobu neurčitou. (Fakt mne štvalo, že předchozí dny bylo hezké počasí, a jakmile přišly prázdniny, tak automaticky bylo hnusně.)
Avšak i přes nepřízeň počasí jsem jela Ma.Kr. navštívit. A jak to tak většinou u mne bývá vždycky, když za ní jedu, tak dovezu něco dobrého, abychom si osladili život.
Většinou peču muffiny, ale nyní jsem chtěla vyzkoušet něco jiného. Již dlouho jsem se vybízela k tomu, abych zkusila cupcaky, a protože s Ma.Kr. ujíždíme na sušenkách Oreo, tak jsem se rozhodla pro Oreové cupcaky.
A musím říci, že byly velice dobré. Sice jsem měla obavy, jestli to vůbec bude k jídlu. A když se tedy Ma.Kr. chystala cupcake ochutnat, tak jsem trochu zaúpěla, jelikož byla první, kdo ho ochutnal.Takže jsem měla obavy dvojnásobné, ale naštěstí k jídlu byly a Ma.Kr. dokonce chutnaly. Musím říci, že jsem se dmula pýchou, že mi aspoň něco jde a někdo to dokáže ocenit. Ano, to opravdu potěšilo na srdíčku.

Ale nyní něco málo k přípravě samotných cupcaků.
Takže recept jsem sehnala někde na netu, tudíž ho sem nebudu dávat. Naštěstí jsem doma našla papírové košíčky, které mi zbyly od minulých čokoládových muffinu, tedy jsem byla ušetřena vymazávání muffinového plechu. To dělám strašně nerada.
S přípravou těsta problémy nebyly. Ovšem problém nastal, když jsem těsto rozdělovala do košíčků. Já mám totiž vždycky problém s tím, kolik těsta mám dát do jednoho košíčku, aby nebyl košíček moc přeplněný. A hlavně na to musí člověk dbát při pečení cupcaků. Jelikož když do toho košíčku dáte těsta moc, tak Vám na něm potom bude špatně držet krémová čepička. Naštěstí jsem si na to dala pozor a košíčky plnila jen dvou třetin. Když se mi cupcaky upekly, tak jsem je nechala jeden den uležet a teprve druhý den jsem na ně dělala krém.
Jelikož mi bývá zle, když je krém hodně máslový, tak jsem do něj přidala více lučiny, aby krém nebyl, tak těžký. Musím říci, že to máslo tam nebylo ani cítit a spolu s lučinou tvořil báječnou chuť. Samozřejmě v krému nechyběly ani kousky Orea, se kterými jsem měla takový malý problém. Neboť když jsem cupcaky zdobila, tak se mi stávalo, že mi kousky Orea ucpaly zdobičku. Čímž mi kazily krásné vlnky krému. Sice se mi některé nazdobit podařilo, ale příště si musím vzít zdobičku s větším otvorem, aby kousky mohly lehce projít. Nakonec jsem ještě cupcaky ozdobila zbytky Orea sušenek, které mi zbyly.

Můj názor na cupcaky je takový, že jsou daleko lahodnější a zároveň nejsou tak suché jako muffiny. V budoucnu bych chtěla ještě vyzkoušet nějaké jiné cupcaky. Momentálně mne lákají cupcaky z třeného těsta s jahodovou krémovou čepičkou, ale nejdřív musejí narůst jahody.
A co vy, už jste někdy ochutnali cupcaky? A čemu dáváte přednost cupcaku nebo muffinu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenča Lenča | Web | 17. dubna 2017 v 16:07 | Reagovat

Jéé, tak ty někdy určitě vyzkouším :-)

2 Ven Ven | 19. dubna 2017 v 16:24 | Reagovat

[1]: To rozhodně vyzkoušej. Jsou opravdu vynikající  :-) .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.