Popelka/Cinderella

23. dubna 2017 v 15:12
Kdo by neznal klasickou Popelku.

Bylo, nebylo, žila, byla jedna dívka, které říkali Elka.
Když byla Elka malá, tak jí umřela maminka a Elce zbyl jen tatínek. Elka s tatínkem žili šťastně, avšak nic netrvá věčně, neboť její otec se znovu oženil. Vzal si ženu sice půvabnou, ale ta neměla Elku v lásce, neboť sama měla dvě dcery pro, které by se rozkrájela.
Když se jednoho dne otec Elky vydal na obchodní cestu, na které bohužel zemřel, tak se paní domu stala Elčina macecha. A jelikož byla šetrná na peníze, tak všechny služebníky z domu propustila. Veškerou práci, kterou vykonávalo služebnictvo, teď musela dělat Elka, a protože jednou únavou usnula na uhlíkách, tak jí začali říkat Popelka. Při jedné své vyjížďce na koni narazí Popelka na prince, který zde loví jelena. Princ je Popelkou natolik uchvácen, že se rozhodne pozvat na ples, na kterém si má vybrat princeznu, všechny dívky i ty chudé.
Na ples se rozhodne jít i macecha s dcerami, ale Popelku nechají doma. Popelka je z toho smutná a pláče. Najednou se před ní objeví její kmotřička, která jí promění šaty a z chudé Popelky se najednou stává přenádherná dívka, až by se dalo říci princezna. Avšak Popelka se musí do dvanácti hodin vrátit, neboť po dvanácté kouzlo pomine.
Na plese jsou všichni Popelkou uchváceni a nejvíce princ, který zjistí, že je to tak dívka, kterou potkal v lese. Popelka s princem tančí a málem by i zapomněla, že se má do půlnoci vrátit, kdyby neodbily hodiny. Popelka spěchá od prince pryč, aniž by mu dala nějaké vysvětlení. Na schodech zapomene svůj střevíček, který si vezme princ.
Druhý den princ hledá pomocí střevíčku Popelku, ale po Popelce jako by se slehla zem.
Macecha zjistí, že tou princeznou, kterou princ hledá je Popelka. Proto ji zavře na půdu.
Ale jak už to v pohádkách bývá, princ Popelku najde, Popelka odpustí maceše i její dcerám a odjede s princem na zámek.

No, obsahy mi moc nejdou, na tom se asi shodneme. Ale předpokládám, že klasickou Popelku zná každý. Takže si myslím, že není třeba obsah nějak rozpitvávat.
Na tuto pohádku mne navnadila Ma.Kr., když jsme se společně dívali na Anděl Páně 2 a já si jí okamžitě pustila, jakmile jsem dojela od Ma.Kr.. Samozřejmě se ke mne ještě přidal můj nejmladší bráška, kterému se Popelka také velice líbila. Ano, Popelka je hezká pohádka. Sice u nás v ČR vedou spíše Tři oříšky pro Popelku, než právě klasická Popelka od Walta Disneyho, ale i tato stojí za shlédnutí.
Herecké výkony jsou vcelku přijatelné. Popelka ztvárněná Lily James je úchvatná, akorát o princi se toto říci nedá, jelikož s Ma.Kr. jsme se shodli, že není moc hezký. Avšak to je věc názoru, někomu se třeba líbit bude.
Děj je jednoduchý a zároveň předvídatelný. Popelka pobaví zejména malá dítka, ale je dobrá také na odreagování, neboť nad dějem nemusíte vůbec přemýšlet.
Můj osobní názor je kladný. Neříkám, že bych se na tuto pohádku musela dívat každý den, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Člověk pak může posoudit, která Popelka se tvůrcům vydařila nejlépe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.