Přečtené knihy za březen

28. dubna 2017 v 16:35
Již dlouhou dobu jsem se s Vámi nepodělila o mé přečtené knihy.

Joo, přiznávám, jsem docela líná na recenze o filmech a o knihách. Někdy jsem dokonce tak líná, že nenapíšu na blog ani čárku. A pak přijde období, kdy zase zaspamuji celý můj blog novými články.
Nuže nyní jsem se konečně dostala k tomu, abych Vás zasvětila s knihami, které jsem přečetla za měsíc březen. Jen tak mimochodem mám tento článek rozepsaný asi měsíc a půl, což je šílená doba a to kord při představě, že za chvíli už je květen. Jaj toto letí...

V březnu jsem měla docela štěstí na výběr knih z knihovny. Každá kniha, která mi přišla pod ruku, byla jedním slovem báječná.
  • Psí cesta - W. D. Cameron
Navazuje na knížku Psí poslání a předem říkám, že jsem u ní nemálo brečela. Myslím, že každého pejskaře chytne za srdíčko. Opravdu dojemná kniha, psaná z pohledu psa, což není zase tak běžné. Doufám, že někde seženu i první díl tedy Psí poslání. Jen tak pro zajímavost jsem na Psím posláním byla v kině a nehorázně jsem ten film probrečela.
  • Vášnivý sprosťák - Christina Lauren
Já prostě knihy od Christiny Lauren čtu jedním dechem a zároveň mne velice baví. Sice někdo s nimi má problém, že je tam samý sex a že děj je předvídatelný, ale mne styl psaní autorek úplně vyhovuje.
Prostě jsou to takové naivní knihy, kde jsou hrdinové mladí, charizmatičtí a mají hodně sexu. No, kdo by tohle nebral. Ono někdy je lepší přečíst si nějakou takovouto knihu, u které nemusíte tolik přemýšlet.
Sice Vášnivý sprosťák není mým favoritem, ale dá se přečíst a dokonce jsem se přitom i zasmála. Samozřejmě na Božského bastarda žádná další kniha od stejnojmenné autorky nemá.

  • Vypravěčka - Jodi Picoultová
Na tuto knihu jsem narazila úplnou náhodou a musím říci, že jsem ji přečetla vcelku rychle, jelikož je velice napínavá.
Jestli je něco, co autorka Jodi Picoultová umí velice dobře, tak to je šokovat čtenáře. A to zejména na konci, kdy děj vyústí v nečekaný konec. Prostě si v klidu čtete knihu, už v půlce víte, jak to skončí a najednou na konci přijde jedno velké BUM a vy zjistíte, že je to úplně jinak. A něco podobného je i v knize Vypravěčka, ale nebudu předbíhat.
Sage - hlavní hrdinka knihy se seznámí s jedním starým pánem, který jí požádá o zabití a zároveň odpuštění. Neboť v minulosti byl nacista. A jelikož je Sage z židovské rodiny, tak se mu to hodí dvojnásobek. Sage nejprve nevěří, ale postupně jak jí začne Josef ukazovat dobové fotografie, začíná tomu věřit a raději se obrátí na odborníky, kteří chytají nacisty. Ze začátku není žádná shoda mezi Josef a nacistou, ve kterého se Josef prohlásí. Jestli Sage pomůže Josefovi se zabitím, to neprozradím. Pokud Vás ale tato kniha zaujala, tak doporučuji k přečtení. Joo, a málem bych zapomněla, že v té knize je také hodně vykreslen život babičky Sage, která přežila Osvětim a zároveň se i s Josefem setkala v Osvětimi. Tudíž je tam velká spojitost Josefa a babičky Sage. Ach, ty moje obsahy, v tom aby se prase vyznalo...
  • Láska Anny Frankové - Sharon Dogar
Příběh vypravován z pohledu Petera van Pelse, který se spolu s rodinou Frankových schovával v úkrytu před transportem do koncentračních táborů.
Předpokládám, že Annu Frankovou představovat nemusím, ale přeci jen kdyby někdo nevěděl: Anna Franková se proslavila svým deníkem, který psala během druhé světové války v úkrytu. Po vyzrazení úkrytu byli všichni včetně Anniny rodiny deportováni do koncentračních táborů. Jediný, kdo válku přežil, byl Annin otec, který také Annin deník vydal. V dnešní době je hodně zpracování deníku Anny Frankové a zároveň je její deník znán po celém světě. Mne osobně moc deník neoslovil, ale přemýšlím, že bych si přečetla novější vydání.
Nyní ale zpět ke knize Láska Anny Frankové.
Peter ze začátku Annu Frankovou nemůže vystát, postupem času se ale skamarádí a Anna Franková se pro něj stane láskou. Peter válku nepřežije, umírá v Matthausenu těsně před koncem války.
Můj osobní názor na knihu: Vzhledem k tomu, že autor vycházel jen z dobových dokumentů, tak nemůžeme přesněji říci, jestli to tak skutečně bylo. Ovšem autor touto knihou ukazuje úplně jinou tvář Anny Frankové, než jí například znám z jejího deníku. V této knize mi přišla Anna Franková protivná a rozmazlená, což mi docela sebralo vítr z plachet. Nejvíce mne ale oslovil tatínek Anny Frankové. I v době války na mne působil velice optimisticky a měl takový dobrý nadhled, což možná způsobilo, že také jako jediný přežil.

Možná jsem měla počkat, až bude květen a zároveň do tohoto článku zakombinovat i knihy přečtené v dubnu. Ale to by toho tady bylo už moc.
Jinak nyní se prokousávám knihou Únava materiálu od Marka Šindelky a vůbec mne nebaví. Ale že jsem to já, tak i tuto knihu přečtu celou, neboť tak to dělám vždycky.
Tuhle jsem tak přemýšlela, jestli jsem nějakou knihu odložila, aniž bych jí dočetla. A pak jsem si vzpomněla na sedmou třídu, kdy jsem se rozhodla přečíst si Válku s mloky od Karla Čapka. No, přečetla jsem asi stránku a pak tu knihu odložila. A dodneška jsem se k ní nevrátila.
A co Vy, stalo se Vám někdy, že jste knihu odložili, aniž byste jí dočetli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrs. K Mrs. K | Web | 28. dubna 2017 v 16:47 | Reagovat

Božský bastard od Christiny Lauren je opravdu super :-)

2 Ven Ven | 28. dubna 2017 v 16:50 | Reagovat

[1]: Jůů jsem ráda, že nejsem sama, komu se líbí :) .

3 Mrs. K Mrs. K | Web | 28. dubna 2017 v 16:53 | Reagovat

[2]: mám ráda takovéhle knihy u kterých se nemusí moc přemýšlet a skvěle si u toho vždycky odpočinu :-)

4 Ven Ven | 28. dubna 2017 v 16:58 | Reagovat

[3]: To já taky :-). A hlavně se mi líbí, jak to mezi Bennettem a Chloe jiskří. :-)

5 Mrs. K Mrs. K | Web | 28. dubna 2017 v 17:22 | Reagovat

[4]: Mě se teda nejvíc líbí ta představa jak by Bennett vypadal v realitě :-D

6 Ven Ven | 28. dubna 2017 v 20:12 | Reagovat

[5]: :-D hej, ale to by mne taky docela zajímalo :-D .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.