Přečtené knihy za duben a květen

2. června 2017 v 15:00 | Ven
Čas nekompromisně běží a ještě předtím, než odjedu, tak přidávám seznam knih, které jsem přečetla za duben a květen.
Sice jsem chtěla sem dát každý měsíc zvlášť, ale nakonec jsem to zavrhla.
Důvod je, myslím, jasný.
Nestíhám!!!


Měsíc duben - i když to vypadalo, že tento měsíc toho moc nepřečtu, tak jsem se nakonec překonala. Zejména můžu poděkovat praxi díky, které jsem se nemusela učit a mohla jsem si v klidu číst.
  • Je to i můj život - Jodi Picoultová
Po úžasné knize Vypravěčka, o které jsem zde na blogu také mluvila, jsem sáhla po knize od stejné autorky. A tím byla kniha s názvem Je to i můj život. Opět mne utvrdila v tom, že Jodi Picoultouvá je úžasná v tvorbě závěru děje. Opět nečekaná změna na konci, kterou bych opravdu nečekala. A doporučuji prve přečíst knihu a pak se kouknout na film, neboť kniha mi přijde rozhodně lepší, než film.
Příběh je o dívce Anně, která celý život své nemocné sestře Kate dává potřebné orgány, jenž jí mají zachránit život. Ovšem Anna se proti tomu vzepře, jelikož nikdo z rodiny se jí neptá, jestli ty orgány chce své sestře dát.
  • Nana - Emil Zola
Po delší době jsem také sáhla po klasické literatuře a zjistila jsem, že mne nějak nebere. Což je docela zajímavé, neboť dříve jsem klasickou literaturu milovala. Možná jsem jen sáhla po špatné knize, neboť Nana od Emila Zoly mi přišla zdlouhavá a vpodstatě o ničem.
Příběh vyprávěl o dámě jménem Nana, ze které se stala prostitutka. Ovšem ta prostitka je v úvozovkách, jelikož v knize neobjevíte nic lechtivého, kromě pár polibků. To je asi tak celé.
Co mne také dosti vadilo, bylo to, že příběh byl brán z několika pohledů různých osob, což pro mne bylo chaotické se v tom ději vyznat. A konec také nic moc. Sice bych takový konec nečekala, ale moc mne také neoslovil.
Teď takový malý spoiler, pokud byste tuto knihu nechtěli číst. Nakonci příběhu Nana umírá. Docela drastické, ale nikterak emotivní.
  • Vášnivý hříšník - Christina Lauren
To by nebyl měsíc, abych se o této autorce (nebo spíše autorkách, protože pod názvem Christina Lauren se skrývají dvě kamarádky, které společně píší) nezmínila ve svém seznamu knih. Opět jedna z erotičtějších knih s naivními představami, která se velice snadno čte. Na odpočinek rozhodně dobrá kniha. Ovšem v případě autorek bych řekla, že se jedná o knihu slabší jejich ražení. Nevím, nevím ale románek Loly s Oliverem, se mi zdál poněkud méně erotičtější. Tím pádem mne moc neoslovil.
  • Vášnivý svůdník - Christina Lauren
Sice jsem tuto knihu již jednou četla, ale jelikož je to jedna z těch oblíbenější, tak jsem si ji přečetla znovu. Nejvíce se mi na knize líbí prostředí, ve kterém se děj odehrává. A tím je město Paříž.
Není nic romantičtějšího, než toto město strávené spolu s krásným francouzem a to si hlavní hrdinka Mia jistě uvědomuje. Ovšem to by v tom nebyl zádrhel. Její manžel, se kterým se poznala ve Vegas, a také si ho vzala, jí tají lecjaká tajemství. A poté co s ním uteče do Paříže, je všechny odhalí.


Měsíc květen - v tomto měsíci jsem měla strach, že na četbu nebude vůbec čas. No, nakonec se čas našel a jsem za to velice ráda.
Tedy tituly přečtené v květnu:
  • Únava materiálu - Marek Šindelka
Po této knize jsem sáhla v knihovně, aniž bych věděla, o čem je. No, možná to byla chyba, neboť jsem po pár stránkách zjistila, že to není můj šálek kávy. Autor má sice dobrý pisatelský potenciál, ale já se v tom ději docela ztrácela. Možná jsem tomu nevěnovala patřičnou pozornost, ale jediné co si z knihy pamatuji, že tam byla malinká zmínka o imigrantech a ten konec také poněkud rozčarovaný. Celkově mám z této knihy rozčaruplné dojmy. Jediné, co mne velice oslovilo, bylo autorovo popisování krajiny a prostředí. Tím přidávám knize jedno velké plus.

  • Vášnivý lhář - Christina Lauren
Úplně nejnovější kniha od těchto autorek a musím říci, že se povedla. Opravdu mne bavilo číst, jak největší děvkař Luke se zamiluje do London. A London ta ho ze začátku bere jako chvilkovou záležitost, ale postupně se k sobě mají blíž, až se z toho stvoří láska.
  • Lolita - Vladimír Nabokov
Tak na tuto knihu jsem narazila díky naší učitelce na literaturu, která ji popisovala jako erotický román. No, asi máme každá jiné představy o erotice, jelikož až na pár polibků, tak se v knize nic moc lechtivého neděje. Ovšem děj je velice zajímavý. Vypráví o starším muži, který se zamiluje do dvanáctileté dívky a je jí úplně posedlý. Poté co zemře její matka, bere si jí na starost a začínají spolu mít vztah, který mi přijde poněkud neobětovaný. Zejména ze strany dívky, jelikož později dívka od muže uteče.

To by tak bylo z mého seznamu četby všechno a vzhledem k tomu, že přes červen, červenec a srpen číst nebudu, tak se na články tohoto typu můžete těšit opět zase v září. Tedy aspoň doufám, že v září bude čas číst.

Můžete si také přečíst články:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.