Jak se snažím naladit na podzimní náladu

12. září 2017 v 10:45 | Ven
Konečně začíná moje nejoblíbenější období v roce.
Měla bych být šťastná?
Asi ano... a jsem?
Rozhodně ne.

Takže utekl týden od mých dokonalých prázdnin a já stále čekám, že napíše. Bohužel marně. Ano, opět jsem naivní, ale zároveň mám tolik hrdosti, že mu nenapíšu první. Woow Ven se začíná zlepšovat.
Naštěstí pomalu ale jistě začíná podzim, a tak se snažím své myšlenky hnát jiným směrem a nemyslet na něj. No, moc mi to zatím nejde, co si budeme povídat.
Zároveň do toho všeho se mne ještě zmocňuje nějaká zákeřná nemoc, což mi na pozitivní náladě moc nepřidá a za týden mi začíná škola. Což také není moc pozitivní. A to kord, když jsem v maturitním ročníku.
Vážně nechápu, jak ty tři roky na střední utekly... A při představě, že budu tento školní rok maturovat, se mi dělá mdlo. Moje angličtina je bídná. To samé bych řekla i o němčině. No, a v češtině na tom budu asi stejně jako u ostatních jazyků. Takže bídně.
Ale teď už konec stěžování a pojďme nakousnout téma podzim, kterému je tento článek určen.
Joo, já prostě miluji podzim a to hned z několika důvodů.
Tedy za prvé: miluji tu podzimní náladu, kdy je venku ponuro a já můžu jen tak ležet v pelíšku a číst si knížku. Přitom mám zapáleno milion svíček a popíjím čaj. Tak tohle prostě na podzimu miluji.
Za druhé: Strašně mne baví podzimní barvy. Stačí vyjít ven a všude Vás obklopí odstíny oranžové a hnědé. To pak nedělám nic jiného, než chodím do parku a kochám se tou nádhernou přírodou. Joo, a taky mne strašně baví lítat ve spadaném listí.
Za třetí: mám v listopadu narozeniny. No, kdo by to neměl rád, že? Takové posezení s přáteli a rodinou nad narozeninovým dortem, to je aspoň prožitek.
Za čtvrté: svetrová sezóna. Když jsem byla menší, tak jsem svetry nemusela. Ovšem v poslední době jsem se do nich na tolik zamilovala, že prostě doma musím mít hromadu svetrů. A kdy jindy je právě nakoupit, než na podzim, kdy jich mají obchody haldy.
Tak to byl takový malý výčet toho, co mám na podzimu ráda a nyní se přesuneme k tématu, jak se snažím na ten podzim naladit, nebo také připravit.


Tedy aby mohl správný podzim začít, musela jsem nakoupit spoustu svíček. Samozřejmě vanilkových, jak bývá mojím zvykem. Dále jsem si nakoupila pár svetrů, ve kterých proležím podzim v pelíšku s knížkou. Ještě si chci koupit podzimní kabát, ve kterém budu chodit do školy a do parku, kde se budu kochat těmi nádhernými barvami.
Taktéž musím zajít do knihovny, abych si nabrala hodně knih, které budu číst během podzimu. Zejména se asi bude jedna o povinnou četbu, ale třeba mi padne do oka i nějaká novější kniha. Poté bych taky chtěla splašit někde ten vanilkový čaj, který mne natolik okouzlil a nedá mi spát, dokud ho neochutnám.
Tak a takhle se já připravuji na podzim, a když mám depku jako momentálně teď, tak sjíždím podzimní obrázky na instagramu a gify se spadaným listím. A hned je mi veseleji a zároveň se těším, až ten pořádný podzim začne.
A co vy, máte zalíbení v podzimu, anebo Vám toto období přijde úplně obyčejné? Někdo by možná dokonce mohl i říci kýčovité. I takoví lidé se najdou.
Mějte se krásně. A s pozdravem Ven...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 alienee alienee | Web | 21. září 2017 v 16:28 | Reagovat

Můžu jen napsat, že se v tom trochu vidím. Zalíbení v podzimu - jeho ponurosti, možnosti zabalit se do deky s knížkou, krásných barev... a svetrech, které jsem si také navzdory nějakým sporům v dětství zamilovala :D
A co si budu nalhávat, začátek tvého článku mi připomíná můj minulý podzim - nakonec vše dobře dopadlo a doufám, že dobře to dopadne i u tebe :)

2 venyfeny venyfeny | 22. září 2017 v 17:17 | Reagovat

[1]: Tak to jsem ráda, že nejsem sama, kdo to vidí stejně :) . Přeji krásné prožití podzimu :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.