Kam budou moje kroky směřovat dál

26. listopadu 2017 v 16:27
Občas mi přijde, že je můj život jako domeček z karet, který po čase spadne.

Taky se Vám stává, že se pro něco nadchnete, ale jakmile dojde k uskutečnění, tak to nadchnutí z Vás odpadne?
Mne se to momentálně stává pořád.
Pro něco se nadchnu, čímž vytvořím takový malý, pomyslný domeček z karet a jakmile přijde uskutečnění, nebo jenom podmínky, jak to uskutečnit, tak ten domeček spadne. A nadchnutí pro danou věc náhle zmizí...

Jedním z takových mých nadchnutí bylo vybrání vysoké školy. Ano, jsem v maturitním ročníku, a tak mne čeká rozhodnutí, kam moje kroky budou směřovat dál.
A řeknu Vám, že je to sakra těžký. Jelikož když studujete školu, která se nezaměřuje ani na jeden předmět, který by měl být ten hlavní, tak nemáte šanci:
  • za prvé se někam dostat,
  • a za druhé vybrat si nějakou vysokou a tím i pokračovat v tom, co jste se naučili na střední.
Joo, je to docela smutný, až si občas říkám, kde jsem tenkrát udělala chybu ve výběru střední. Ano, možná jsem tenkrát měla růžové brýle a jelikož jsem v té době milovala cestování, tak jsem se vydala na střední školu zaměřenou na cestovní ruch. Jediné pozitivum, která ta škola měla, bylo vycestovaní na tři týdny do Španělska, na tři měsíce do Německa a absolvování týdenních zájezdů do Londýn a Švýcarska.
Což je sice super, ale jinak jako obor je to o ničem. Neboť zeměpis Vám seberou po druhém ročníku, historii se tam dotknete pramálo, matika je tam spíše na doplnění hodin, účetnictví je tam pomale více zastoupeno, než právě předmět cestovní ruch. A pak si z těchto kousíčků vytvořte nějaký hlavní předmět, podle něhož si pak vyberete vysokou.
Předem říkám, že je to nemožné. Nejsmutnější na tom je, že jsme celé ty čtyři roky na tohle nepomysleli, až do té doby než jsme se ocitli na veletrhu vysokých škol, kde jsme marně hledali vysokou, na které jsme schopní se udržet, dostat a která by nás bavila.

Po dlouhém zhodnocení, co chci vlastně dělat, jsem se rozhodla držet se toho, co mám nejradši. A tím je literatura. Však víte, že knížky miluji a je jedno, jestli to je učebnice, nebo kniha. Jenže teď vybrat nějakou školu, která se literatury dotýká?
A pak mi jednoho dne problikl hlavou nápad. Spíše to bylo takové rychlé nadchnutí, které pomalu rozhodlo o mém budoucím směřování.
Jednoduše řečeno jsem se nadchla pro pedagogické studium. A jak to u mne bývá, tak to nadchnutí u mne rychle odpadne a nyní to nebylo jinak. Sice u mne malé nadchnutí ještě drží, ale je to velice minimální. Neboť po zjištění podmínek a to zejména přijímaček na pedagogické studium ten pomyslný domeček spadnul. No, ale jsem rozhodnuta, že se jen tak lehce nedám a pokud bude třeba, tak ho postavím znova. Nikde přece není napsáno, že ho nelze znovu postavit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naruto-vs-sasuke naruto-vs-sasuke | Web | 26. listopadu 2017 v 16:32 | Reagovat

táá mačka :O

2 Ven Ven | 26. listopadu 2017 v 16:40 | Reagovat

[1]: Je boží, že? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.