Jsem stále začátečník,

27. ledna 2018 v 21:02
co neustále čeká, až sklidí své blogové plody...

Na této blogové adrese budu již čtvrtým rokem a je mi jasné, že na blogu to není vůbec poznat.
Design je nedokonalý, článků je tu pramálo a moje blogerská aktivita v přidávání příspěvků je dost špatná. Ano, je to tak a bylo pro mne velice těžké si něco takového přiznat.
Takové ty sny, že dokážete svoje myšlenky přenést na papír (nejlépe na blog), kde si to budou číst ostatní a vy je budete v něčem motivovat. Haha jsem to ale vtipálek... Jenže realizace je někde úplně jinde.
A můj problém tkví v tom, že i když mám dobrých myšlenek spoustu, tak je nedokážu vyšvihnout na papír a ještě je zformulovat tak, aby vznikl ctihodný článek, který bude mít hlavu a patu. Dále mi také dělá problém se donutit jít něco sesmolit. Přeci ale k psaní blogu bych se neměla nutit, tak jak jsem si to aspoň dříve myslela. No, bohužel jsem se mýlila a ocitla jsem se právě v tomto bodu. Jenže udělat razantní řešení a to smazat můj blog, mi přijde jako ukvapené řešení. Neboť mi je jasné, že přijdou dny, kdy mi psaní blogu bude strašně chybět. Jako například takové ty chvíle, kdy se potřebujete z něčeho nutně vypsat a pak je vám lépe. Takže toto řešení odmítám připustit.
A proto jsem se rozhodla začít znovu úplně od začátku, což mi přijde jako nejlepší řešení. Samozřejmě mi je jasné, že opět se najdou ty chvíle, kdy napíšu několik článků a pak je vzápětí hnedka smažu. Na tohle jsem fakt dobrej odborník a někdy se za to i nenávidím, jelikož si dám tu práci napsat nějaký dlouhý článek, který pak jedním kliknutím rázem smažu. Ale co nadělám, jsem hrozný puntičkář a na mém blogu je to jasně vidět. To je asi tak, jako se snažím udělat pořádný design a neustále ho předělávám a vždycky mi přijde, že je jen horší a horší. A to si vždycky říkám, jak ho předělávat nebudu a pak bum a mne se něco hne v hlavě a okamžitě ho musím předělat. No, taková jsem prostě já. Člověk, co se snaží ukázat světu v podobě blogovýho světa. A i když už jsem na blogu nějaký ten pátek, tak si stále připadám jako začátečník. A mám takový pocit, že se z tohoto stavu nikdy nevyhrabu a ty svoje myšlenky nikdy nezvládnu zachytit na papír. Přesto to nevzdávám a snažím se to porazit. Tak snad jednou se mi to podaří a pak budu strašně moc šťastná. Můžete mi při tom držet palce.
Ovšem ale asi bych Vám měla prozradit, proč jsem vůbec blogovat začala. No, těch důvodů je více a některé mne opravdu drží v tom, abych v blogování nepřestala.
Jedním z největších důvodů je zlepšení slohu. Ale v mém případě mi nepřijde, že bych se v tom nějak extra zlepšovala. Možná to chce více času a hlavně psát více článků, které mají nějaký smysl.
Avšak co mi blog za tu dobu blogování dal, je psaní čárek a dalších gramatických nešvarů, které mi dříve nešli. Samozřejmě se mi i dnes stává, že něco napíšu špatně, ale komu ne, že? Můj největší problém je, že jsem hlavně líná dát to překontrolovat panu Wortu.
No, a v poslední řadě také na vypsaní některých těch myšlenek, kdy si člověk potřebuje ulevit. Na to je blog moc dobrý.
To jsou tři hlavní důvody, co mne tak nějak drží nad vodou, abych si svůj blog nesmazala. Holt člověk se stále učí a já doufám, že ten čas, co blogu věnuji není promarněný.
Zároveň chci poděkovat všem, kteří na můj blog zavítali a trochu se tu porozhlédli.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.