Vánoce a jiné

2. ledna 2018 v 15:27
Za okny padal sníh.
V domě dohořívala svíčka.
A pod stromečkem se tkvěla velká kupa darů...

Nuže, hlásím se opět v novém článku a tedy i v novém roce 2018. S nadějí, že snad bude lepší než ten rok předchozí. I když rok 2017 nebyl podle mne nejhorší. Spíše byl pro moji osobu hodně zlomový. Nejen díky tříměsíční praxi a odstěhování mojí sestry, ale také kvůli lásce, která zatraceně bolí ještě teď. Stay forever alone...
Ale co bylo, bylo. Minulost nezměníš, budoucnost nenaplánuješ.
Jedno je, ale jisté, že tento rok bude daleko více zlomový, než ten předchozí.
Jelikož mne čeká spoustu důležitých věcí.
A tou největší je maturita, které se bojím, jak čert kříže. No, a pak samozřejmě také vysoká škola, na kterou hodlám jít. Sice si nejsem úplně vědoma, jestli na to mám dostatečné znalosti, ale proč to nezkusit, že? Myslím, že na téma vysoká jsem již nějaký ten článek psala. Takže Vás ušetřím dlouhého příběhu hledání té správné vysoké...

Ovšem v čem už Vás neušetřím, budou téma Vánoce, o kterých jsem se tu ještě nezmínila. Je mi jasné, že už máte článků na téma Vánoce plné zuby, takže pokud Vám to není po vůli, tak tento článek nečtěte.
No, Vánoce přišly rychle, tak jako rychle utekly. Ani jsem se nestačila rozkoukat a byl Štědrý večer. A jen tak mimochodem vánoční dárky jsem kupovala v pátek, což se ke mne vůbec nehodí, neboť jsem šílený puntičkář. Tudíž musím mít vše připravené minimálně měsíc dopředu, ale letos jsem to nějak nezvládala.
Na Štědrý den jsem šla ráno do práce. Přiznávám, že se mi nechtělo vstávat kolem půl šesté, ale co jsem měla dělat. Naštěstí to rychle uteklo a já se mohla věnot vánočním přípravám. No, spíše jsem ležela v posteli a četla si knížku, ale tak never mine...
V podstatě to byly první Vánoce, které jsme oslavili bez mojí sestry, neboť se v prosinci odstěhovala za přítelem. Abych pravdu řekla, tak mi tam docela chyběla a zároveň to dokazuje, že stárneme. Už nám není pět a neradujeme se z Vánoc, tak jako za mlada, kdy jsme se těšili, až pod stromečkem najdeme panenku a hromadu dárků. Nyní mi přijde, že už Vánoce bereme jako normální den a jako spestření je posezení s rodinou při štědrovečerní večeři a tím to hasne.
Už ani na tradiční pohádky se doma nedíváme. Je to prostě divné a to pravé kouzlo Vánoc se nějak samo ztratí s rostoucím věkem.

Silvestr, který následoval po Vánocích, mne nebral ani za mladých let, tudíž ho neshledávám atraktivní. Vlastně mi je strašně líto našeho psa a vůbec celkově psů, kteří na Silvestra trpí nejvíce. Jako chápu ještě ohňostroje, ale pouštění petard mi přijde krajně marnivé. Ale to je čistě osobně můj názor.
Toť ve zkratce události za poslední týden a nyní už můžu obrátit list na rok 2018...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrtvá Duše Mrtvá Duše | Web | 3. ledna 2018 v 20:33 | Reagovat

hodně štěstí do nového roku

2 Ven Ven | 6. ledna 2018 v 20:49 | Reagovat

[1]: Děkuji, tobě též :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.