Začátek roku

20. ledna 2018 v 21:40
Proudy vody stékají po těle.
Smývají nehezké, ale i ty hezké události minulého roku.
A i když rok 2017 nebyl špatný, tak stále doufám, že rok nadcházející bude ještě lepší.
Jenže...

Oslavy nového roku 2018 proběhly vcelku v klidu. A i když jsem si myslela, že začátek roku započnu jako klidný a usměvavý člověk s novými cíli, tak jsem se zmýlila. Spíše jsem se ocitla ve stresovém vypětí, kdy finišovaly přípravy na náš maturitní ples. Malou světelnou nadějí pro mne bylo pořízení notebooku, který jsem si strašně moc přála a zároveň na něj i sama našetřila. Takže první cíl na rok 2018 si můžu v klidu odškrtnout a teď se jen vyhecovat k nějaké té aktivitě, aby mi vůbec k něčemu byl.
Přesto to bylo jen maličké povyražení a má nálada opět klesla na nulu ze všech těch velkých příprav maturitního plesu. S klidem můžu říci, že náš maturitní ples byl jednou velkou ukázkou emocí. Nejen že všude bylo hromadu bujárného veselí, ale také padaly slzy smutku a bezmoci. Ale možná už by bylo na čase tuto kapitolu uzavřít a přestat si vyčítat, kdo co udělal a neudělal, jak to neustále řeší moji spolužáci. Takže to shrnu tak, že já si ten ples užila a je mi strašně líto, že jsem se některým lidem dostatečně nevěnovala. Prostě je toho tolik, že nic nestíháte a pak to najednou rychle uteče. Odbije dvanáctá a jdete tančit půlnočko, poté odbije druhá hodina a všichni odchází. No, a nakonec tam zůstanete v šesti a uklízíte ty šílené konfety, které se roznosily snad úplně všude. Kolem páté hodiny se teprve dostanete domů a snažíte se rozčesat to obří háro na hlavě. Ano, měla jsem opravdu krásný účes, ale rozčesat jej bylo na moje síly.
Druhý den jsem více či méně polehávala, neboť tělo si potřebovalo odpočinout. A taky jsem se dozvěděla ne zrovna příjemné novinky. Již od září jsem chodila brigádničit do jednoho obchodu, a i když jsem toho měla občas plný zuby jako prodavačka po celém dni projíždění zboží, tak pro mne bylo najednou neodmyslitelné se toho vzdát. Jednoduše řečeno obchod na leden a únor nebere brigádníky. Sice na jednu stranu to vítám, neboť se aspoň budu moci učit na blížící se maturitu, ale na straně druhé přijdu o svoje jediné příjmy, se kterými jsem samozřejmě měla velké plány. Jako například koupit si tu boží postel z Ikei a tím si splnit veškeré materiální cíle na rok 2018.
Samozřejmě mám jiné cíle, než materiální. Mezi ně se například řadí složení maturitní zkoušky a dostání na vysokou školu. Jenže bude to těžký a hlavně to bude stát spoustu sil a nervů. Přitom mi to přijde jako včera, když jsem nastoupila na střední a pak najednou bum a jsem ve čtvrťáku. Joo uteklo to strašně rychle a při představě, že moje kroky budou v letošním roce směřovat někam jinam, mne nenechávají klidnou. Zase mi bude chvíli trvat, než si zvyknu na nové prostředí. Což mi připadá, že letošní rok bude celkově velmi zlomový. No, tak se do něj pojďme pustit a třeba rychle uteče jako ten předchozí...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.