Ocitáme se v bludném kruhu

23. února 2018 v 21:03
Aneb chování lidí, kdy si jeden smí dovolit všechno, ale druhý ne!
Den co den se setkáváme s novými nebo známými lidmi s různými charakterizačními vlastnostmi. Jeden člověk je takový, druhý makový. A i když by si měli být lidé rovni, tak se stále střetáváme na naší životní cestě s lidmi, kteří nám to vyvracejí.
To jsou většinou takové ty osůbky, které si myslí, že jsou něco více, než ostatní. Mají vysoké sebevědomí, dělá jim dobře schazovat ostatní a jsou dobrými manipulátory.
Nejhorší na tom je, když takovéto osoby naleznete mezi svými přáteli nebo blízkými a nejhůře mezi spolupracovníky.

Víte, jsem člověk, co se snaží vycházet s každým. Uznávám svoje chyby, tak jako dokážu akceptovat chyby svých přátel, blízkých a ostatních lidí. Přeci jen nikdo není bezchybný.
Když jsem se ovšem setkala s lidmi, které charakterizuji v prvním odstavci, hodlala jsem být také tolerantní k jejich chování. Jenže i když jste člověk flexibilní a snažíte se být mírumilovný, tak Vám jednoduše někdy ty nervy ujedou.
A pak máte sto chutí tomuto člověku říci do očí, že je to egoista, který Vás vyloženě štve tím svým prvenstvím být nejlepší, co s Vámi neustále manipuluje a schazuje Vás.
Někdy k této reakci stačí úplně málo. Třeba když jste s danou osobou 24 hodin denně a ona se Vám snaží nacpat všechny svoje názory do hlavy, na nějaké Vaše odpovědi kroutí očima (to bych té osobě nejradši jednu vrazila). No a nakonec se ještě cítí dotčeně, když na ni začnete taky mluvit arogantním a protivným hlasem, jakým na Vás mluví ona.
Jednoduše řečeno: daná osoba na Vás může:
  • mluvit arogantně
  • být protivná
  • dělat si z Vás srandu
  • schazovat Vás před ostatními
  • cpát Vám svoje názory, které Vás nezajímají
  • řvát
  • dělat z Vás debila
  • kroutit nad Vašimi otázkami očima
  • mít jízlivé komentáře
A vy nesmíte udělat na danou osobu ani jednu z výjmenovaných věcí, neboť by se jí to dotklo. Navíc když jí řeknete pravdu do očí, tak si jí ani nepřipouští.

No, povím Vám, že jsem dlouho přemýšlela, jak s takovou osobou vycházet. Občas to beru jedním uchem tam, druhým ven. Snažím se nebrat si to osobně, a když mi občas ujedou nervy, tak se k té osobě chovám stejně jako ona ke mne. Nakonec stejně nad tím mávnu rukou a nechám to být. Jelikož je to takový bludný kruh, ze kterého nelze ven. Kord když toho člověka máte rádi. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.